Jesteś pewien, że się chcesz zapisać do klubu? To wejdź pod link i widzimy się w Cebularzu!

Dołącz do wyjątkowej społeczności klubu szachowego Cebularz Lublin!

Zapewne jesteś szachowym fanatykiem (jak ja!) i masz świadomość jak biednie wszystko działa (NIE działa) w świecie królewskiej gry. Niestety, ale przez dziesięciolecia wszelkie szachowe projekty były napędzane przez miłośników tej gry.

Czy jest w tym coś złego?

W sumie nie, ale jest kilka problemów. Przede wszystkim hobbystycznie prowadzone kluby szachowe działają sprawnie tylko do momentu aż żona prezesa klubu odkryje ile czasu i pieniędzy zawodnik wkłada w projekt.

Wtedy następuje duża zmiana: klub albo upada, albo bieduje.

Widziałem to setki razy i postanowiłem to zmienić!

Logo: klub szachowy Cebularz Lublin.

Stowarzyszenie Szachistów Cebularz Lublin to nie jest kolejny “typowy” klub szachowy. Już sama nazwa wskazuje, że zrywamy ze sztampowym i zabójczo nudnym podejście do królewskiej gry. Wśród dziesiątek “skoczków”, “hetmanów”, “wież” i innych beznadziejnych nazw Cebularz ma wnieść powiew świeżości.

W tym klubie nie będzie spotkań treningowych w sali, która jeszcze chwilę wcześniej była składem na mopy. Nie będzie turniejów rozgrywanych na sali gimnastycznej lokalnej szkoły szachowej (kto grał turniej na stolikach przewidzianych dla dzieci z pierwszej klasy podstawówki ten wie o czym mówię!). Nie będzie też starych trenerów, którzy potrafią tylko narzekać i wspominać “stare dobre czasy bez stockfisha”. A tym bardziej nie będzie sędziów-Januszy, którzy mają wywalone we wszystko co się odwala na sali gry.

Cebularz Lublin to klub szachowy, który połączy nowoczesne podejście do szachów z klasycznym podejściem do treningu szachowego!

 • Nie będziemy “bali się” stockfisha, chess.coma, ani chessable
 • Siedziba klubu będzie w eleganckim budynku, a nie na zapleczu lokalnej biblioteki
 • Będziemy się dobrze BAWILI szachami!

Z całą pewnością masz na tym etapie masę wątpliwości. Nic dziwnego!

prezes klubu szachowego z sianem

“A skąd na to wszystko pieniążki?”

Kiedy coś wygląda zbyt pięknie, żeby było prawdziwe to zazwyczaj gdzieś jest “haczyk”. Nie w tym przypadku!

Faktycznie samo założenie klubu kosztowało mnie sporo pieniędzy:

 • obsługa prawna: 2000zł
 • opłaty do Polskiego Związku Szachowego: 250zł
 • księgowość klubu: 300zł/miesięcznie
 • wkład własny na siedzibę klubu (+opłaty dla banku): ~200 000zł
 • wku**** się na tonę papierów, które musiałem wypełnić: -10 lat życia 🙂

Jak widzicie – nie ma lekko. Po prostu wyłożyłem kasę, którą zarobiłem przez ostatnie lata mojej szachowej działalności. Czy to się zwróci? Pewnie nie, ale zawsze chciałem mieć swój klub szachowy.

Przyznam otwarcie – działalność w szachach jest bardzo prosta, bo konkurencji praktycznie nie ma. Wystarczy robić rzeczy na dobrym poziomie i klienci walą drzwiami i oknami. Bo konkurencja robi wszystko na beznadziejnym poziomie 😉

Przerabiałem to już z:

Jestem pewien, że mój klub szachowy będzie kolejnym dużym sukcesem, a co za tym idzie organizacja będzie się samofinansować (z wpłat członków oraz z pieniędzy od sponsorów) i nie będę musiał więcej dokładać.

Przygotowania do II edycji FlyingAtom Chess Open

“Czy ty masz jakieś doświadczenie w prowadzeniu klubu?”

Absolutnie nie! Nigdy w życiu nie prowadziłem takiej organizacji, a mam jedynie doświadczenie w zarządzaniu zespołem jako dyrektor polskiej sekcji platformy Chess.com. Ale moja “ekipa” jest 3-osobowa i do tego są to super ludzie, więc właściwie “samo działa”.

Jednak musisz wiedzieć, że jestem osobą, która dotrzymuje słowa. 4 lata temu wymyśliłem sobie wyzwanie: “nie piję dopóki nie wbiję arcymistrza”. Arcymistrza nie wbiłem, więc ciągle nie tykam alkoholu (wbrew pozorom da się tak żyć w Polsce) 😉

Dodatkowo szybko się uczę i nie boję się pracować “od świtu do nocy”, więc gwarantuję, że wszystkie plany na rozwój klubu zostaną zrealizowane (a zapewne zrobimy jeszcze więcej!).

Pamiętam jak brałem się za organizowanie mojego pierwszego turnieju szachowego. Już wtedy wiele osób ze środowiska twierdziło, że będzie “klapa”. A okazało się, że bez doświadczenia stworzyłem wielkie wydarzenie, które już po dwóch edycjach wpisało się na stałe w kalendarz szachowych imprez na Lubelszczyźnie.

Warto wspomnieć, że miejsca na drugą edycję wyprzedały się na 3 miesiące przed turniejem!

Ale nie musisz mi wierzyć na słowo – zobacz jak wyglądała pierwsza edycja i jak wiele nowych rzeczy wprowadziliśmy na kolejnej edycji.

“Kluby szachowe to jedynie źródło zarobku dla trenera!”

Faktycznie większość klubów szachowych tak funkcjonuje. Objawia się to tym, że oszczędzane jest na wszystkim, bo trener prowadzący klub musi się za coś utrzymać. To sprawia, że nie ma możliwości robienia fajnych projektów, a turnieje są organizowane “po taniości”, co wiele osób zniechęca. 

W tym klubie będzie inaczej – chess.com bardzo dobrze mi płaci, więc mogę się “bawić” 😉

GM Averbakh 1922-2022

“Pewnie jestem za stary na jakiś klub szachowy”

Wielu widzów pisało do mnie właśnie z taką wątpliwością. Przyznam, że głupszego zdania nie widziałem! Szachy to piękna gra, a jednym z jej cudownych aspektów jest to, że 5 latek może rywalizować na równych zasadach z 95latkiem i obaj będą mieli z tego frajdę.

Niezależnie od wieku, siły gry czy ilości wolnego czasu będziesz mógł skorzystać na obecności w Cebularzu Lublin.

“Zapisałbym się, ale mam daleko do Lublina.”

To żaden problem. Tak jak wspomniałem na wstępie – Cebularz Lublin będzie działał bardzo nowocześnie. Wielu “działaczy” szachowych stara się udawać, że Internet (i jego możliwości) nie istnieją.

W klubie możesz uczestniczyć nawet mieszkając w Chinach!

“Dawid, świetnie to wygląda i chętnie zapisałbym się do Cebularza. Ale mieszkam w X, mamy tutaj mały klub szachowy, który organizuje różne wyjazdy. Mógłbym być w dwóch klubach na raz?”

Nie ma takiej możliwości. Według przepisów możesz reprezentować 1 klub szachowy w każdym kraju. Ale dla takich osób też mam rozwiązanie!

Możesz się zapisać do społeczności bez formalnej zmiany przynależności klubowej. W ten sposób otrzymasz wszystkie benefity przynależności do Cebularza poza dwiema: nie będziesz mógł reprezentować Cebularza w turniejach szachowych oraz klub nie opłaci “haraczy” za zdobyte przez Ciebie kategorie/tytuły.

Gry z widzami na moim turnieju w Lublinie

Co otrzymasz w Stowarzyszeniu Szachistów Cebularz Lublin?

 • Cebularzowy Repertuar Debiutowy: kurs wideo: w 8 godzin przedstawię Ci cały repertuar debiutowy. Dzięki temu będziesz wiedział co grasz i dlaczego. Solidna podstawa do dalszego rozwoju szachowego!
 • kolejne 12 godzin materiałów treningowych do końca 2024 roku
 • możliwość reprezentowania SSz Cebularz Lublin w turniejach szachowych
 • pokrycie kosztów zdobycia kategorii szachowych: opłaty (haracze) do LWZSzach/PZSzach/FIDE (np. opłata do Lubelskiego Związku za zdobycie III kategorii to 30zł)
 • zniżkę 15% na wszystkie turnieje organizowane przez klub
 • zniżkę 15% na wszystkie szkolenia organizowane przez klub
 • dostęp do klubowego Discorda
Repertuar Debiutowy dla każdego członka klubu szachowego

Klub NIE JEST dla:

 1. Osób, które nie kochają szachów.
 2. Osób, które liczą na szybkie zyski rankingowe bez pracy.
 3. Osób, które się nie myją idąc na turniej szachowy.
 4. Osób, które patrzą z góry na niżej notowanych szachistów.
 5. Osób, które nie lubią bawić się szachami.

Dla kogo jest ten klub?

 1. Dla osób, które chcą się rozwijać szachowo, ale nie wiedzą od czego zacząć.
 2. Dla osób, które chcą poznać innych “wariatów szachowych”.
 3. Dla osób, które mają ograniczony czas i nie chcą marnować go na “dziadowe” turnieje/szkolenia.
 4. Dla osób, które dopiero zaczynają, ale też dla osób, które mają już doświadczenie szachowe.
 5. Dla osób, które rozumieją, że budowa wyjątkowego klubu szachowego jest projektem na lata.

Cena

Roczna składka członkowska na 2024 rok to 120 złotych. 

Nie ma co ukrywać 120 złotych zwróci Ci się zaraz po zakupie. Sam kurs debiutowy jest warty lekko około 150-200zł. Dlaczego tak tanio?

Chcę w jakiś sposób odwdzięczyć się osobom, które zaufały mi na samym starcie. Na tym etapie jeszcze nie wiadomo dokładnie czym będzie Cebularz Lublin. Na pewno czymś fajnym, ale więcej jeszcze nie wiemy!

120 złotych to…

 • cena jednej partii z arcymistrzem w symultanie
 • cena jednej godziny treningu z arcymistrzem
 • cena dwóch burgerów i 2 drinków w mojej ulubionej restauracji w Lublinie

(Wystarczy, że zabierzesz żonę/dziewczynę na jedną randkę mniej w tym roku i już masz kasę na Cebularza!)

Wiceprezes klubu szachowego Cebularz Lublin - moja żona Krysia :)

(Wiceprezes klubu szachowego Cebularz Lublin – moja żona Krysia)

Będziesz wiedział co grać!

Wyobraź sobie, że odpalasz partię na chess.comie – przeciwnik robi pierwsze kilka ruchów, a Ty dokładnie wiesz jak zareagować. Niesamowicie przyjemne uczucie!

Kurs debiutowy to 10 godzin konkretów – zaczepne i niestandardowe warianty, którymi zaskoczysz przeciwników. Kilka godzin nauki i już możesz orać przeciwników 🙂

Poznasz szachowych świrów!

A może chciałbyś wybrać się na jakiś turniej, albo spotkać z kimś i pograć w szachy na żywo. Ten problem też rozwiąże Cebularz Lublin. Przygotowaliśmy elegancki kanał Discordowy, na którym będziesz mógł poznać i dyskutować z setkami innych “szachowych wariacików”.

Oczywiście ja osobiście też będę się tam udzielał, możesz liczyć na mnóstwo porad. Dodatkowo będzie opcja umawiania się na wspólne wyjazdy turniejowe, kupna/sprzedaży sprzętu szachowego i ogólnego gadania o szachach.

Gwarancja

Zawsze byłem uczony, że “jak już coś robisz, to rób porządnie”. Jestem pewien, że każdy produkt, który wypuściłem jest wart swojej ceny i tutaj jest tak samo.

Ale oczywiście rozumiem, że możesz mieć wątpliwości. W końcu chcesz się zapisać do klubu gościa, którego nigdy na oczy nie widziałeś.

Dlatego składka członkowska (120zł) podlega gwarancji. Jeżeli w ciągu 30 dni stwierdzisz, że:

 • klub jest słaby
 • kurs debiutowy jest bez sensu
 • na discordzie się nic nie dzieje

Albo cokolwiek innego – to nie ma problemu. Daj znać i zwrócę Ci pieniądze!

Przy kupnie samochodu masz prawo się nim “przejechać” – u mnie masz prawo przetestować klub i zadecydować, czy chcesz w nim zostać na dłużej.

Nie wiem kim jesteś

Może jesteś ojcem, który szuka klubu dla swoich dzieci, może jesteś 30-letnim hobbystą szachowym, który ma tylko jeden cel: ograć tego frajera szwagra, który Cię ciągle rozjeżdża.

Niezależnie od tego ile masz lat, jaki masz ranking i jakie masz ambicje. Jeżeli kochasz szachy to Cebularz Lublin jest miejscem dla Ciebie.

Jeżeli dalej nie jesteś przekonany to zerknij na tę ofertę. Czy widziałeś, żeby któremuś klubowi szachowemu chciało się coś takiego pisać? Zapewne NIE.

Cebularz Lublin to inna liga klubów szachowych!

ZAPISZ SIĘ DO KLUBU – LINK (wystarczy dodać produkt do koszyka)

WAŻNE – klub nie opłaca ewentualnych zobowiązań, które masz w stosunku do swojego poprzedniego klubu, lub do pzszachu!

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, albo może chciałbyś pomóc w rozwijaniu klubu to pisz śmiało na: cebularzlublinszachy@gmail.com

Często zadawane pytania

 1. Czy mogę zapisać się do klubu szachowego jak nie jestem z Lublina?
  Tak, możesz nawet mieszkać za granicą.
 2. Czy mogę zapisać się do klubu jak mam X ranking, albo Y lat?
  Tak, nie ma wymogów rankingowych ani wieku.
 3. Czy są jakieś dodatkowe opłaty?
  Klub pobiera tylko roczną składkę członkowską w wysokości 120zł. Możesz zapłacić: przelewem/blikiem/Paypalem, jednorazowym przelewem, albo za kilka lat z góry. Możesz też ustawić automatyczny przelew na kolejne lata.

  Poza tym klub będzie organizował szkolenia i turnieje, które będą dodatkowo płatne. Ale to jest całkowicie opcjonalne.
 4. Czy można dołączyć do klubu jeżeli gra się Londona?
  Tak, będziemy Cię leczyli.
 5. Czy będzie można od czasu do czasu wpaść do siedziby klubu pograć w szachy?
  Chcę organizować jakieś spotkania, ale to temat to przetestowania. Jeżeli nagle zejdzie się 50 osób to zabraknie miejsca. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, ale chciałbym coś takiego robić 🙂
 6. Czy będą zajęcia grupowe online lub na żywo?
  Tak, planuję organizować regularne grupowe zajęcia. Np. 2h/4h tygodniowo. Ale sam nie mam na to czasu, więc szukam trenera do współpracy.
 7. Czy będą jakieś obowiązkowe zebrania klubu?
  Nie. Będą spotkania i eventy, ale nic obowiązkowego.